Jedni mówią, że AI jest suuuper, napisze wszystko i sprawi, że copywriterzy wyginą jak dinozaury. Inni twierdzą, że jest przereklamowana. Coś tam wypluje, ale słabe to, pełne przekłamań i do niczego się nie nadaje. A ja Ci powiem, że AI swoje wady ma, profesjonalnego copywritera nie zastąpi, ale na pewno może mu pomóc.

Dowiedz się więcej

Niewiedza szkodzi, zwłaszcza kiedy w grę wchodzą obowiązki obywatelskie i pieniądze. Jeśli przyjdzie co do czego – jakaś kontrola albo wezwanie do wyjaśnienia – nikt nie będzie kiwał ze zrozumieniem głową, kiedy zaczniesz tłumaczyć, że specjalizujesz się w czymś innym.  Lepiej sprawdź, drogi freelancerze, czy o rozliczeniach z państwem wiesz wystarczająco dużo.

Dowiedz się więcej

Czy copywriter jest skazany na niskie dochody? Przeglądając licytacje pod ofertami ze zleceniami, można dojść do takiego wniosku. Jak w żadnym innym zawodzie zainteresowani podjęciem współpracy freelancerzy przebijają ceny… w dół. Zamiast zwiększać zarobki, tracą. A to tylko jedna z rzeczy, z których warto zrezygnować już na starcie.

Dowiedz się więcej

Całość, pełnia, doskonałość — podobno taka jest symbolika liczby siedem. Wygląda na to, że 7 lat to świetny moment, żeby powiedzieć „Dziękuję, to by było na tyle”. Ale poprzestaję tylko na „Dziękuję” i z wdzięcznością patrzę na to, co wydarzyło się przez te 7 lat. Tą wdzięcznością chcę się z Tobą dziś podzielić.

Dowiedz się więcej

Twoja strona — Ty rządzisz. Możesz publikować, co chcesz. Teoretycznie… W praktyce: Google ma taki kaprys, żeby na Twojej stronie były same inspirujące i pomocne teksty, które ułatwią życie każdemu, kto na nie trafi. I co teraz? Możesz przejść do podziemia i pogodzić się z tym, że na Twoją stronę trafią wyłącznie ci, którym podasz adres. Albo możesz się dostosować. Twoja strona — Ty rządzisz.

Dowiedz się więcej

 

Piszesz nie od dziś. Myślisz, że z pisaniem do internetu też sobie poradzisz, tymczasem… „Żeby wybić się w SERP-ach musisz zoptymalizować swoje teksty na frazy long tailowe i zadbać o link building. Sprawdź też, czy masz odpowiednio ustawione metadane i…” Że cooo? Spokojnie! Ten słownik powstał po to, żebyś zrozumiał SEO slang. No, przynajmniej w takim zakresie, jaki zahacza o teksty.

Dowiedz się więcej

„Ależ ci klienci to są… Tyle zgłoszeń i nic! Pewnie te ogłoszenia to ściema, jakieś wyłudzanie danych. No bo jak to: wysyłasz portfolio i zero odzeeeeeewu?!” Może ta cisza rzeczywiście świadczy o tym, że nie masz szczęścia do zleceniodawców. Ale może — tak zupełnie hipotetycznie i nieśmiało — jest jakiś problem z Twoim portfolio?

Dowiedz się więcej

  Transkrypcja podcastu (lekko zredagowana):   To jest paradoks. Choć copywriterzy są niezastąpionym wsparciem sprzedaży dla każdej firmy, to sami… mają problem ze sprzedawaniem własnych usług. I pół biedy jeszcze, jeśli chodzi o teksty na własnej stronie WWW, tu raczej —…

Dowiedz się więcej

Wyobraź sobie, że czas staje w miejscu, ilekroć siadasz do pisania. Koktajl dopaminowo-endorfinowy w Twoim ciele sprawia, że zapominasz o Bożym świecie. Spod Twoich palców wylewają się okrąglutkie zdania, myśli płyną jak górski strumień i splatają się w logiczną, porywającą całość. Zero trudu. Zero blokad. Zero zmartwień. Tylko Ty i słowa. Chcesz tak? Zobacz, jak zawalczyć o tekstowy flow.

Dowiedz się więcej

9/185