COPYWRITING — JAK SIĘ TEGO NAUCZYĆ?

Wiesz już, że copywriting to coś dla Ciebie? Chcesz porządnie przygotować się do zawodu i zastanawiasz się, jak się nauczyć copywritingu? Tu znajdziesz odpowiedź.

Ok. 6 minut czytania 😊

Jak się nauczyć copywritingu?

Na takie pytanie wielu odpowie Ci: „Pisz, pisz i jeszcze raz pisz”. Coś w tym jest, bo wiadomo, że nikt nie nauczy się pisania od myślenia o pisaniu. Jeśli chcesz świetnie pisać (a właściwie: nie tyle pisać, ile świadomie projektować teksty), musisz ćwiczyć. Ale uwaga! 

„Pisz, pisz, pisz” to jednocześnie najgorsza rada, jaką możesz usłyszeć. Dlaczego?

Ano dlatego, że jeśli stawiasz wyłącznie na pisanie, a nie robisz nic, żeby dowiedzieć się, jak właściwie to pisanie ma wyglądać, będziesz latami powielać błędy. To właśnie dlatego jest wielu copywriterów z pięcio-, ośmio- czy dziesięcioletnim stażem, którzy… nie potrafią dobrze pisać.

A zatem: pisz, ale też zdobywaj wiedzę, która to Twoje pisanie ukierunkuje.

Jak się nauczyć copywritingu? Dowiedz się więcej:

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o pracy copywritera, ale boisz się zapytać. Cz. 2: Jak się nauczyć copywritingu?

Podejdź do sprawy poważnie. Przygotuj się tak, żeby Twoje teksty były lepsze niż to, co klient mógłby napisać sobie sam.

Copywriting - jak zacząć. Tablet z grafiką tytułową minikursu Zanim zostaniesz copywriterem, pomagającego zaplanować karierę copywritera

MINIKURS Zanim zostaniesz copywriterem

6 lekcji, dzięki którym:
→ sprawdzisz, czy copywriting to coś dla Ciebie
→ dowiesz się, jak zacząć z copywitingiem, żeby dobrze się urządzić
→ stworzysz sobie plan działań, które zaprowadzą Cię do wymarzonego celu

Nauka copywritingu. Tu znajdziesz ćwiczenia, które Ci pomogą lepiej pisać:

jak lepiej pisać

Jak lepiej pisać? 7 ćwiczeń, które Ci w tym pomogą

Piszesz i czujesz, że mogłoby być lepiej? To kwestia świadomości i rozpisania. Tę pierwszą możesz zdobyć np. dzięki naszej bazie wiedzy. A co do drugiej — oto parę ćwiczeń. Niech Ci dobrze służą.

książka sztuka projektowania tekstów

Sztuka projektowania tekstów

Kompendium wiedzy o pisaniu. 350 stron konkretnej wiedzy, mapy myśli i - co najważniejsze - ćwiczenia z kluczem. Przeczytaj, a potem pisz, pisz, pisz. Ale już świadomie.

Nauka copywritingu. Gdzie szukać wiarygodnych materiałów?

W sieci znajdziesz mnóstwo materiałów o copywritingu – bezpłatnych i płatnych. Niestety, nie wszystkie wniosą coś sensownego do Twojego warsztatu. Z ręką na sercu i z pełnym przekonaniem o wartości merytorycznej możemy Ci polecić nasze materiały:

Baza wiedzy o copywritingu

Prawie 200 artykułów o copywritingu. Wszystko uporządkowane wg kategorii, tak żeby łatwiej Ci było znaleźć to, co Cię interesuje.

Podcast o copywritingu: Copylogika (nie tylko) dla laika

Kilkanaście inspirujących odcinków, dzięki którym zrozumiesz copywriting.

kurs copywritingu - mockup

W naszym #copybutiku znajdziesz kursy copywritingu od 0 zł. Szczególnie polecamy kurs Zostań copywriterem. 10+ edycji, ponad pół tysiąca przeszkolonych osób, takie opinie:

Pierwsze zlecenie dostałam jeszcze w trakcie kursu, a już 3 dni po jego zakończeniu miałam na koncie 3 zlecenia za dużo większe pieniądze, niż sobie wyobrażałam, że można na tym zarobić.

Ada

W moim przypadku zwrot z inwestycji nastąpił już w pierwszym miesiącu po rozpoczęciu.

Ania

Zdobytą wiedzę już testuję w praktyce i odnoszę pierwsze sukcesy w pracy z klientem.

Agnieszka

  • program (może to same precle i pisanie pod seo. A może co gorsza w ogóle nie wiadomo, czego w ogole tam uczą?)
  • prowadzący

Czy rzeczywiście pracuje lub pracował jako copy? Jeśli tak – z jakim skutkiem. Na rynku nie brakuje kursów copy prowadzonych przez osoby, ktore nie pokazują żadnego dowodu swoich kompetencji lub pokazują referencje odnoszące się do czegoś zupełnie innego 

  • co konkretnie oznaczają obietnice zawarte w ofercie
  • efekty u kursantów – o czym mowią opinie: o tym, że kurs jest, że jest fajny i e było miło, czy może potwierdzają skuteczność – mówią o pierwszych pozyskanych zleceniach albo o pochwałach od klientow?