6 cech zniewalającego tekstu, który trzyma w napięciu od początku do końca

6-cech-zniewalajacego-tekstu...1male-1
 
Bądźmy szczerzy: pisanie porywających treści do najłatwiejszych nie należy
?

Musimy się czasem nieźle napocić, żeby zastosować techniki copywriterskie, zasady perswazji albo odkryć jakiś temat na nowo. A jeśli jeszcze chcemy stworzyć tekst, który będzie się rozchodził jak pikantna plotka… ech!
?
Na szczęście bracia Heath w swojej genialnej książce „Made to Stick” (wydanej w Polsce jako „Przyczepne historie”) podpowiadają, jak stworzyć wciągający przekaz, który porwie tłumy!
?
Wymieniają 6 czynników, które jak magnes przyciągną uwagę odbiorcy i będą trzymać ją w napięciu aż do samego końca tekstu.

1️⃣ Prosty [Simple]

Jak to zwykle bywa, sekret tkwi w prostocie.

Pamiętaj, żeby używać zwykłych słów i tak formułować zdania, aby nie narażać odbiorcy na niepotrzebny wysiłek. Znajdź core idea swojego tekstu, przekazuj informacje w kompaktowej formie i odwołuj się do zjawisk znanych czytelnikowi.

2️⃣ Zaskakujący [Unexpected]

„Ale jak to?!”
Jeśli taka myśl pojawi się w głowie czytelnika, wygrałeś.

Daj odbiorcy coś, czego się nie spodziewa, i dbaj o to, by wciąż na nowo rozpalać jego ciekawość.

3️⃣ Konkretny [Concrete]

Dobry tekst to tekst pełen konkretów. Unikaj abstrakcji, podawaj liczby i fakty, powołuj się na przykłady, a ludzie będą czytali Twój artykuł jak najlepszą powieść.

4️⃣ Wiarygodny [Credible]

Nie zapomnij o dowodach. Im więcej statystyk, badań, opinii ekspertów, tym bardziej tekst staje się wartościowy w oczach odbiorcy.

5️⃣ Emocjonalny [Emotional]

Suchy tekst dobrze się sprawdza w podręcznikach.

Gdy tworzysz swoje treści, nie zapomnij o tym, by rozpalić emocje czytelnika (a nawet poprowadzić go czasem od udręki do ekstazy ;)).

6️⃣ Przekazany za pomocą historii [Story]

Nie ma nic lepszego niż wciągająca historia.

Kiedy wyobraźnia czytelnika zacznie pracować, będzie on bardziej osobiście podchodził do tematu i łatwiej zrozumie zawiłe teorie.

?
Który z tych 6 elementów jest Twoim zdaniem najważniejszy?

Co o tym myślisz?

jak zostać copywriterem

Jak zostać copywriterem

E-book za FREE