Sprawdź, czy słowa i zwroty sprawiają Ci kłopoty:
Brawo!
Wygląda na to, że polskie słowa, słówka i półsłówka nie mają przed Tobą tajemnic. Doskonale wiesz, jakie wyrazy chodzą parami i jesteś odporny na pułapki leksykalne. Gratulacje!
Jeśli chcesz przeżyć swój sukces jeszcze raz, zerknij na wyjaśnienia do testu:
Chętnie!Dobrze!
Na ogół nie popełniasz błędów, ale są w języku polskim słowa i zwroty, które wciąż czekają na to, byś je odkrył.
Poczytaj trochę książek o poprawnej polszczyźnie, zajrzyj czasem do słownika języka polskiego i do słownika frazeologicznego, a będziesz nie do zagięcia!
Zacznij od wyjaśnień do quizu:
Pewnie!Nieźle!
Z grubsza dajesz radę, umiesz jako tako posługiwać się frazeologizmami, ale… no właśnie: wszystko tylko z grubsza i jako tako. Pomyśl: czy nie byłoby miło zostać mistrzem mowy polskiej?
Poczytaj trochę książek o poprawnej polszczyźnie, zajrzyj do słownika języka polskiego i do słownika frazeologicznego. Pewnie czasem nieźle się zdziwisz!
Zacznij od wyjaśnień do quizu:
Czemu nie!No wiesz, szału nie ma…
Albo szkoła zawaliła, albo sporo mądrości słownikowych wywietrzało Ci już z głowy. A może lektury za mało i zasób słownictwa się kurczy?
Poczytaj trochę książek o poprawnej polszczyźnie, zajrzyj czasem do słownika języka polskiego i do słownika frazeologicznego. Wszystko jest do nadrobienia!
Zacznij od wyjaśnień do quizu:
Dawaj!Kiepsko 🙁
Wygląda na to, że co chwilę mylisz wyrazy i tworzysz dziwne związki frazeologiczne. Kreatywność dobra rzecz, ale w przypadku języka… cóż, czasem może nie najlepiej o Tobie świadczyć. Popracuj nad tym, bo nawet najlepszy tekst baaaardzo dużo traci, jeśli pełno w nim błędów językowych.
Poczytaj trochę książek o poprawnej polszczyźnie, zajrzyj czasem do słownika języka polskiego i do słownika frazeologicznego. Powinno pomóc.
Zacznij od wyjaśnień do quizu:
No dooobra!Ojjjjj, jest źle, bardzo źle!
Polskie słownictwo błaga: „Poznaj mnie. Naprawdę dam się lubić!”.
Zacznij od wyjaśnień do quizu:
Niech Ci będzie!