Dostęp natychmiast po zakupie
Znasz to?
Napisałeś świetny tekst. Jesteś z siebie dumny, publikujesz. I już pierwszy komentarz jest jak kubeł zimnej wody: „Fajny tekst, ale popracuj nad przecinkami”. Albo „Tam, gdzie piszesz o…, postaw przecinek, bo straszna głupota z tego wyszła”.
A może jest tak:
Piszesz post na blog i zamiast skupiać się na treści, co chwilę zastanawiasz się, czy postawić przecinek, czy nie, bo coś kiedyś słyszałeś, że przed jakimś wyrazem zawsze się stawia.
albo:
Ktoś z rodziny lub przyjaciół po raz kolejny żartuje sobie „życzliwie”, że chyba nikt nie stawia przecinków gorzej niż Ty.
Daj mi 150 minut w ciągu 10 dni, a udowodnię Ci, że przecinki są logiczne,
i nauczę Cię je stawiać we właściwych miejscach.
Nazywam się Ewa Szczepaniak. Pomagam blogerom brać byki za (p)rogi i wypędzać je z tekstów.
Jestem polonistką, redaktorką i copywriterką. Przez ostatnie 11 lat sprawdziłam dla klientów kilka tysięcy stron tekstów. Usuwałam i dostawiałam przecinki w pracach licencjackich i w wielotomowych publikacjach naukowych, w książkach poradnikowych i beletrystycznych. Przerobiłam na sobie trudności interpunkcyjne i poszukiwanie rozwiązań. Teraz dzielę się wiedzą z osobami, które chcą pisać poprawnie. I wiesz co? Całkiem dobrze mi to idzie. Zobacz, co mówili moi czytelnicy o jednym z blogowych wpisów o przecinku:
Teraz stworzyłam kurs Przecinki są proste!,
w którym łopatologicznie i z naciskiem na logikę tłumaczę, o co chodzi z tym przecinkiem.
Jest to kurs, który sprawi, że:
przestaniesz wierzyć w mity interpunkcyjne
zrozumiesz (i pokochasz!) logikę interpunkcji
zaczniesz stosować nową wiedzę w praktyce
będziesz wiedział, jak sobie poradzić w razie wątpliwości
Gdy wreszcie zrozumiesz przecinki, nabierzesz pewności.
Przestaniesz się bać, że ktoś wytknie Ci błąd.
Zamiast skupiać się na interpunkcji, będziesz mógł skoncentrować się na treści.
Terminy gramatyczne ograniczyłam do minimum. Jeśli już się pojawiają, są wyjaśnione.
Do ćwiczeń przygotowałam rozwiązania z wyjaśnieniami.
Czytanie każdej lekcji zajmie Ci ok. 3-5 minut; rozwiązanie ćwiczeń – ok. 10 minut.
Przecinki są proste! to kurs z materiałami w formacie PDF. Lekcje znajdują się na platformie kursowej. Do platformy masz dostęp na rok, ale wszystkie materiały możesz ściągnąć na swój dysk i możesz je przerobić (lub wrócić do nich) w dowolnym czasie.
Oto co dla Ciebie przygotowałam:
Mała pigułka wiedzy – na 5–7 minut czytania.
Rozwiązujesz, a potem sprawdzasz, jak Ci poszło.
Niczego nie musisz przepisywać. Po prostu wypełniasz kartę pracy.
Wraz z wynikiem dostajesz spis prawidłowych odpowiedzi i wyjaśnienia do każdego pytania.
Minisłowniczek interpunkcyjny.
PDF, dzięki któremu w każdej chwili błyskawicznie przypomnisz sobie wiadomości.
Przecinek nie jest taki straszny, jak go malują. Albo inaczej: nie jest aż tak trudny. Ta lekcja oswoi Cię z jego zwyczajami i udowodni, że przecinek można… usłyszeć.
Opowieść o tym, gdzie przecinki SĄ, zaczniemy od tego, gdzie ich… NIE MA. Przyjrzyjmy się z bliska takim związkom wyrazowym, w które przecinek na pewno nie powinien ingerować.
Choć w zdaniu pojedynczym raczej nie ma miejsca dla przecinka, to jest kilka sytuacji, w których jego obecność będzie uzasadniona. W tej lekcji je poznasz.
Każdy wie, że przecinkiem rozdzielamy kolejne elementy wyliczenia. I nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że niektórzy ludzie słowo „wyliczenia” interpretują zbyt szeroko. W lekcji 4. pokażę Ci, jak odróżniać prawdziwe wyliczenia od wyrażeń, które wyliczeniami nie są.
W tej lekcji pokażę Ci wyrażenia, które – po pierwsze – są nierozdzielne, a po drugie, rządzą się własnymi prawami. Wymagają przecinka, nawet jeśli pojawiają się w zdaniu pojedynczym.
W zdaniu złożonym przecinek czuje się jak ryba w wodzie. W lekcji 6 zobaczymy, na co konkretnie może sobie pozwolić.
Jak już wiesz, w zdaniu złożonym przecinek rządzi niemal niepodzielnie. Ale – no właśnie – niemal! Zdarzają się takie zdania złożone (i twory podobne do zdań złożonych), w których przecinek nie jest mile widziany. W lekcji 7 je poznasz.
Wtrącenia to ulubiona wymówka osób, które nie mają pojęcia o przecinkach. Niestety, nie wszystko można nazwać wtrąceniem. Po lekcji 8 już nigdy nie uznasz za wtrącenie czegoś, co nim nie jest.
W tej lekcji raz jeszcze porozmawiamy o wtrąceniach, ale o najtrudniejszych – o takich, co to sprawiają, że zdanie nabiera struktury szkatułkowej.
W lekcjach 1-9 kilkakrotnie natkniesz się na sytuacje, w których miejsce przecinka zależy od tego, co chcemy powiedzieć. Ostatnia lekcja dopełni kolekcję takich przypadków specjalnych. Warto je znać, bo w niektórych z nich od miejsca przecinka zależy znaczenie zdania.
239 zł
♦ 10 lekcji w PDF
♦ 40 ćwiczeń z rozwiązaniami
♦ 4 quizy
♦ powtórzeniowa mapa myśli
♦ poręczna ściągawka
♦ 3 konsultacje mailowe
(do 10 pytań każda)
♦ e-book 10 znaków
interpunkcyjnych w pigułce
199 zł
♦ 10 lekcji w PDF
♦ 40 ćwiczeń z rozwiązaniami
♦ 4 quizy
♦ powtórzeniowa mapa myśli
♦ poręczna ściągawka
♦ 1 konsultacja mailowa
(max. 10 pytań)
159 zł
♦ 10 lekcji w PDF
♦ 40 ćwiczeń z rozwiązaniami
♦ 4 quizy
♦ powtórzeniowa mapa myśli
♦ poręczna ściągawka